První let s elektrifikovaným wingsuitem za podpory BMW i

Mnichov. Elektrická mobilita od BMW i se dostává do třetí dimenze. V rámci události #NEXTGen 2020 představí BMW Group první systém elektrického pohonu pro létající oblek (tzv. wingsuit), který mnoho staletí starý sen o létání realizuje zcela novým způsobem. Inovativní hnací modul nově navrženého létajícího obleku byl vyvinut v rámci spolupráce mezi BMW i, společností Designworks a profesionálním letcem s wingsuity, Rakušanem Peterem Salzmannem.

Projekt elektrického létajícího obleku Electrified Wingsuit by BMW i se zrodil v hlavě Petera Salzmanna, který chtěl posunout na novou úroveň vlastnosti wingsuitu. Tento 33letý Rakušan je svojí profesí instruktor létání ve wingsuitu a skydivingu. Současně se kromě toho zabývá kaskadérstvím. Při skocích z útesů nebo letadel Salzmann používá oblek s látkou nataženou mezi rukama a nohama, která funguje podobně jako padák a umožní mu zásluhou rychlosti klesání dosáhnout horizontálního letu. Na jeden výškový metr lze uletět až tři metry horizontálně. Wingsuity umožňují skydiverům dosáhnout rychlosti více než 100 km/h.

Cílem elektrického pohonu je zlepšení schopností wingsuitu, který je díky tomu schopen uletět větší vzdálenost. Po aktivaci zažije pilot intenzivní akceleraci, která jej zrychlí na rychlost přesahující 300 km/h. První let s oblekem Electrified Wingsuit by BMW i Salzmann uskutečnil skokem z vrtulníku společně se dvěma dalšími kolegy nad vrcholky hor v Rakousku. Ihned po výskoku trojice pilotů utvořila formaci ve směru horského masivu. Zásluhou elektrického pohonu Salzmann akceleroval rychleji než jeho kolegové a byl schopen strmým letem překonat jeden z vrcholů masivu. Pro další zatáčce se následně připojil ke svým kolegům a klouzavým letem pokračovali kolem hory. Poté všichni tři otevřeli padáky a přistáli na domluveném místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *